Малая Южная железная дорога

Прошлое и настоящее

Малая Южная железная дорога

На Малій Південній

Газета "Соціалістична Харківщина", №112(9561), 08.06.1955

 

Серед розкішних кльонів, дубів, високих сосен видніється білосніжний будинок. Це вокзал Малої Південної залізниці.

…Станція «Парк». Звідси поїзди курсують до кінцевої зупинки – «Лісопарку». Хороше літнього дня сісти в чистий вагончик з відкритими вікнами і проїхати серед розкішної зелені. Тисячі дітей, та й не тільки дітей, а й дорослих пасажирів обслужує персонал Малої Південної. Юні машиністи, кочегари, провідники, чергові – все це учні харківських шкіл.

Багато цікавого можна розповісти про діяльність колективу нашої залізниці. Особливо хочеться відзначити, що всі ми вчимося на четвірки і п'ятірки. Вова Піскляров, Люба Мірошниченко, Алла Роздробна і багато інших юних залізничників учаться тільки на відмінно.

Навчання і труд на Малій Південній виховують в учнів свідому дисципліну, любов до праці. Тут вони вчаться управляти паровозом, керувати рухом поїзду, відповідати за все складне залізничне господарство.

Добре вивчили паровоз і стали машиністами нашої залізниці учні Миша Ламейко, Женя Сиромятніков. У відмінному стані тримають вагони Вітя Левицький, Серьожа Довтян. Через кілька років вони стануть справжніми залізничниками. Адже не так давно Борис Пінчук, Люба Щерецька, Олександр Лазаренко, Олег Сичинов, Василь Олейнік, Віра Тимченко любовно вчилися і працювали на нашій залізниці, а зараз стали машиністами, кочегарами, черговими станцій, студентами залізничних вузів і технікумів. Бути справжнім залізничником — така наша мрія. Щоб здійснити її, треба багато і наполегливо вчитися.

Зараз у нас ідуть екзамени, незабаром закінчиться навчальний рік.

Великі плани у нас на наступне літо. З 10 червня Мала Південна працюватиме щодня, крім понеділка і вівторка. Це нас радує, наша робота стане живішою, більш цікавого.

…Краснодон, батьківщина молодогвардійців. Ми вирішили побувати в цьому місті, подивитися на місця, де жили і боролися герої Краснодона. Частина наших товаришів відвідає Ворошиловградський паровозобудівний завод, Малу Бакинську залізницю. Любителі велоспорту зроблять пробіг за маршрутом Харків — Бєлгород— Харків.

Ми впевнені, що піонерське літо проведемо весело, цікаво, добре відпочинемо, наберемося нових сил, щоб у наступному навчальному році ще краще вчитися і працювати.


Хочеться закінчити словами поета:
Хай на всіх шляхах численних,
на путях і в поїздах
знають, що й Мала Південна
 в трудових стоїть рядах,
 і що тут для Батьківщини,
для радянської землі
підростає славна зміна — залізничники малі.

Люда БЄЛЄВЦОВА,
голова ради юних залізничників Малої Південної.

^